SERIÁL: Chudnutie bez výhovoriek, časť 1: NEMÁM PENIAZE

Čo bolo na začiatku SERIÁLU? Táto OTÁZKA 🙂

Dnes sledujete prvú časť SERIÁLU Chudnutie bez výhovoriek: NEMÁM PENIAZE

burn-money-1463224_640

Jeden z najčastejších dôvodov, ktorý vám bráni začať zdravo žiť a zdravo chudnúť uvádzate, že nemáte peniaze.

Faktom je, že na to, aby ste začali zdravo žiť a chudnúť, PENIAZE NEPOTREBUJETE. Áno naozaj je to tak 🙂

Na to, aby sme prešli na cestu zdravého životného štýlu a šli za svojou vysnívanou hmotnosťou už dnes, peniaze nepotrebujeme. Zdravý životný štýl, nie je level či vstupná brána. Brána cez ktorú sa dostanem len kúpou akejsi vstupenky a prechodom na „druhú stranu“ ozdraviem, budem štíhly a šťastný. Tento mýtus, zbúrajme hneď na začiatku.

Zdravý životný štýl a chudnutie je hlavne o tom, ako zmýšľame, čo si myslíme, aké máme ciele a ako vieme narábať s tým, čo máme. Hľadáme spôsoby ako áno, nie dôvody prečo nie.

Otestujte sa, či naozaj potrebujete chudnúť >>

Ak chceme začať bez použitia financií, tak musíme začať aj zmýšľať ako ľudia, ktorí nemajú peniaze. Začať pracovať s tým čo máme k dispozícii už dnes. Zabudnime teraz na všetko čo si musíte kúpiť, ako sú vstupenky do fitness centra, osobný tréner, ako sú špeciálne drahé zdravé potraviny a podobne.

zdravé chudnutie pre ženy

Poďme si teraz povedať, čo môžeme začať robiť ihneď a zadarmo, aby sme šli k vysnívanej hmotnosti už dnes! Napadá, vás kde by sme mohli začať? 🙂

Začnime pohybom! 

Najprirodzenejší pohyb je chôdza, rýchla chôdza, beh. Preto, ak sa chcete začať hýbať, nemyslíte hneď na fitness centrum a vstupenku, na ktorú momentálne nemáte peniaze. Prípadne nie ste ochotný do vstupenky investovať. Obujte sa a vybehnite vonku. Prejdite sa, alebo si zabehajte. 🙂

Čo sa týka potravín a jedla, pozrite si svoj najbližší väčší nákup a porozmýšľajte čo z toho, čo bežne kupujte nepotrebujete. Často je obsahom nákupu aj alkohol, cigarety, koláče, zmrzlina, chipsy a iné pochutiny, ktoré vôbec nepotrebujeme a dokonca nám aj škodia. Vďaka ním si ničíme zdravie a tiež priberáme.

Ak dané nepotrebné potraviny, pochutiny, alkohol a cigarety vylúčime, zrazu sa nám zvýši aj 150 eur mesačne na potrebné položky ako je napríklad ovocie a zelenina. Je to o vašich prioritách. Kam vaše peniaze utrácate či investujete.

Kúpou nepotrebných vecí peniaze utrácame, kdežto kúpou vecí, ktoré nám podporia a zlepšia zdravie, investujeme. Investujeme do seba a nášho zdravia.

Moja rada znie: začnite s chôdzou, rýchlou chôdzou a behom, aby ste okamžite a bezplatne podporili pohyb. Vymeňte potraviny, ktoré bežne kupujete ale ich reálne nepotrebujete a dokonca vám škodia, za potraviny, ktoré sú zdraviu prospešné a teda za ovocie a zeleninu.

dieta zdarma

Dáva vám to zmysel? Je to tak? Napíšte mi do komentára pod video alebo pod blogový článok váš názor, prípadne ďalší dôvod, ktorý vám bráni ísť za vysnívanou hmotnosťou už dnes. Spoločne zbúrame všetky prekážky a prejdeme na cestu za štíhlosťou omnoho rýchlejšie!

Riešenia a odpovede na vaše dôvody nájdete spracované vo videách na tejto stránke. 

A teraz…! 🙂

PS: Otestujte sa či potrebujete schudnúť >>

Test potreby chudnutia

 

PS2: V ďalšom dieli seriálu Chudnutie bez výhovoriek si preberieme pokračovanie tohto dôvodu: NEMÁM PENIAZE 2

Petra Pavuková
Som expertka na zdravú výživu, redukciu hmotnosti a vášnivá cestovateľka. Odborne Vám pomôžem zbaviť sa nezdravých návykov a dosiahnuť ideálnu hmotnosť, aby ste si mohli s ľahkosťou užívať život, ktorý si zaslúžite. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre