SERIÁL: Chudnutie bez výhovoriek, časť 1: NEMÁM PENIAZE 2

V predchádzajúcej časti seriálu Chudnutie bez výhovoriek, ste videli 1. časť NEMÁM PENIAZE 

Dnes sledujete pokračovanie prvej časti: NEMÁM PENIAZE 2

chudnutie vyzerat

Byť zdravý, vyzerať a cítiť sa skvele je kľúčová téma pre nás všetkých. Dosiahnuť však toho stavu je možné až vtedy, keď sa rozhodneme začať a niečo pre seba urobiť. Zmeniť svoj životný štýl k lepšiemu.

Otestujte sa, či naozaj potrebujete chudnúť >>

Váš prvý uvádzaný dôvod, ktorý vám bráni v zmene sú peniaze. Máte pocit, že zdravý životný štýl je drahý a možno aj nedostupný.

V predchádzajúcom videu som vám vysvetlila aj názorne ukázala, ako začať bez peňazí. Navrhla som vám vybrať si pohybové aktivity, ktoré sú bezplatné, ako je beh či rýchla chôdza. Tiež som vám navrhla nekupovať potraviny, ktoré nepotrebujete a škodia vám. Namiesto sladkosti a alkoholu, si kúpte ovocie a zeleninu.

Jednoducho povedané zdravý životný štýl nie je drahý, to len ľudia utrácajú peniaze zlým smerom.

Veľa peňazí z rodinného rozpočtu často ide na alkohol, cigarety, rýchle občerstvenie, sladkosti, torty, koláče, zmrzlinu, chipsy, tyčinky, čokoládu prípadne na hazard a zábavu. Ak mesačne na tieto nepotrebné veci rodina utratí viac ako 150 eur, niet divu, že na ovocie a zeleninu neostanú peniaze.

burn-money-1463224_640

Človek si totižto prirodzene a bez rozmyslu najprv kúpi veci ktoré chce, ktoré ho bavia. A až potom rozmýšľa nad tými, ktoré naozaj potrebuje a sú pre jeho zdravie prospešné. Sladkosti, alkohol či cigarety ľudia kupujú bez rozmýšľania, automaticky. Ide a kúpi.

Ale nad potravinami ako sú ovocie čo zelenina sa už zamyslí. Aha….. hm to môžem, ale nemusím kupiť.. Je to drahé, jedno jablko stojí až 50 centov… ak si kúpim 4 ks to máme 2 eurá, to je drahé. Za 4 jablká 2 eurá? Nedám. Ale pri cigaretách, ktoré stoja 3,50 sa človek ani nepozastaví, že sú drahé. Kúpi ich automaticky.

Vedeli ste prečo v supermarketoch dávajú ovocie a zeleninu hneď ku vstupu? Dizajnérka obchodných reťazcov mi potvrdila, že je to spôsob ako vnúknuť ľuďom rýchloobratkový tovar – musí sa predať – ovocie a zeleninu ľudia totiž automaticky nekúpia, musí sa im ponúknuť.  Kdežto sladkosti a alkohol si veľmi radi nájdu aj keby boli na druhom konci obchodu. Dáva vám to zmysel? Je to tak?

A teraz sa dostávame k tomu, aký má dopad na naše zdravie nedostatok potravín a aktivít, ktoré potrebujeme a naopak prebytok vecí, potravín a aktivít, ktoré nie lenže nepotrebujeme, ale nám dokonca škodia.

Ak ešte stále trváte na tom, že zdravý životný štýl je drahý poďme si niečo povedať o chorobách a liečbe.  Je dobré vedieť, že:

Prevencia je vždy lacnejšia ako liečba.

V konečnom dôsledku, ak človek ochorie z toho, že sa zanedbáva, nemá dostatočný pohyb, zdravú stravu, bude musieť vynaložiť peniaze na lieky a liečbu, aby opäť nadobudol zdravie, ktoré si sám zničil.

Čo je teda lepšia cesta, preventívne dbať o svoje zdravie a odpustiť si veci ktoré nepotrebujeme? Alebo zanedbávať samého seba – možno niečo ušetriť, ale nakoniec tie peniaze preplatiť a liečiť sa z choroby?

Matematicky jednoducho povedané, možno zdravý životný štýl stojí o 50 eur mesačne viac ako ten, ktorý vediete teraz. Ale ak ochoriete či priberiete, vynaložíte omnoho viac finančných prostriedkov, aby ste sa z toho dostali. Nepočítam dni práceneschopnosti.

A navyše je zdravý životný štýl, okrem toho že JE v konečnom dôsledku lacnejší je aj omnoho príjemnejší a šťastnejší. Veď kto by chcel tráviť čas v čakárni u lekára ak sa môže zahrať s deťmi v prírode.

štíhlosť zadarmo

Dáva vám to zmysel? Je to tak? Napíšte mi do komentára pod video alebo pod blogový článok váš názor, prípadne ďalší dôvod, ktorý vám bráni ísť za vysnívanou hmotnosťou už dnes. Spoločne zbúrame všetky prekážky a prejdeme na cestu za štíhlosťou omnoho rýchlejšie!

Riešenia a odpovede na vaše dôvody nájdete spracované vo videách na tejto stránke. 

A teraz…! 🙂

PS: Otestujte sa, či potrebujete chudnúť >>

Začnite s nami chudnúť UŽ DNES a ZDARMA tu:

Test potreby chudnutia

 

PS2: V ďalšom dieli seriálu Chudnutie bez výhovoriek nasleduje ČASŤ 2: LENIVOSŤ

Petra Pavuková
Som expertka na zdravú výživu, redukciu hmotnosti a vášnivá cestovateľka. Odborne Vám pomôžem zbaviť sa nezdravých návykov a dosiahnuť ideálnu hmotnosť, aby ste si mohli s ľahkosťou užívať život, ktorý si zaslúžite. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre