SERIÁL: Chudnutie bez výhovoriek, časť 3: SLABÁ VÔĽA

V predchádzajúcej časti seriálu Chudnutie bez výhovoriek, ste videli 2. časť LENIVOSŤ

Dnes sledujete 3. časť: SLABÁ VÔĽA

sladkemaskrtybonus

Uviedli ste, že máte problém v chudnutí vytrvať. Len čo začnete, po týždni či dvoch už to nie je ono a končíte. Čo teda môže byť dôvodom, prečo po krátkom čase skončíte?

Po prvé – nemáte určený cieľ.

Neviete kam smerujete, ste bez plánu. Nemáte na vašej ceste mapu, podľa ktorej by ste sa riadili, tým pádom sa v tom všetkom zamotáte či stratíte, ste zmätený a končíte.

Po druhé – nastavili ste si latku príliš vysoko.

Máte väčšie očakávanie ako je reálne dosiahnúť. Stanovili ste si krátky čas na dosiahnutie cieľa, ktorý si vyžaduje minimálne 5 násobok času a tým ste na seba uplietli bič. Nevidíte v krátkom čase výsledky a tým pádom sa vzdáte s pocitom, veď to aj tak nikam nevedie.

Po tretie – nebaví vás to.

Vybrali ste si takú diétu, alebo stravovanie, ktoré vás nebaví a dané potraviny nechutia. Alebo vás nebaví športová aktivita, ktorú vykonávate. Napríklad sa nútite behať, pretože viete, že behom sa chudne tak sa nútite behať.

Otestujte sa, či naozaj potrebujete chudnúť >>

V skratke povedané, nemáte stanovený presný cieľ, ak ho máte, tak máte nereálne očakávania a pokiaľ aj máte cieľ a reálne očakávania tak vás to vonkoncom nebaví.

Slabá vôľa neexistuje,

všetko závisí od toho akú máme vieru v samých seba, aký máme plán, motiváciu a vytrvalosť.

Na začiatok si určte cieľ, čo chcete dosiahnúť. Porozmýšlajte čo chcete dosiahnúť a aká dlhá doba je na to potrebná.

Tak a ostal nám ešte tretí bod – nebaví vás to. Všetkým je nám zrejme jasné, že na to aby sme v chudnutí či zmene životného štýlu zotrvali, musí nás to baviť. Preto je naozaj potrebné, vybrať si také aktivity, ktoré vás bavia a potraviny ktoré vám chutia.

Ak sa budete nútiť do behu a nasilu do seba tlačiť listový šalát, pričom to nemáte radi, tak sa len zbytočne znechutíte.

Pri chudnutí a zmene životného štýlu je šťastie to, že existuje nespočetné množstvo aktivít a široká škála potravín, ktoré vás dovedú k zdraviu a štíhlosti. Neexistuje len tá jedna činnosť a tá jedna diéta s predpísanými potravinami, vďaka ktorej schudnete a budete zdravý.

Na chudnutie je skvelé taktiež plávanie a z potravín kyslá kapusta, nemusí to byť práve beh a listová zelenina 🙂

snimka-obrazovky-2016-12-03-o-16-02-42

 

Dáva vám to zmysel? Je to tak? Napíšte mi do komentára pod video alebo pod blogový článok váš názor, prípadne ďalší dôvod, ktorý vám bráni ísť za vysnívanou hmotnosťou už dnes. Spoločne zbúrame všetky prekážky a prejdeme na cestu za štíhlosťou omnoho rýchlejšie!

Riešenia a odpovede na vaše dôvody nájdete spracované vo videách na tejto stránke. 

A teraz…! 🙂

PS: Otestujte sa, či naozaj potrebujete chudnúť >>

Test potreby chudnutia

 

PS2: V ďalšom dieli seriálu Chudnutie bez výhovoriek si preberieme dôvod: NEMÁM ČAS

Petra Pavuková
Som expertka na zdravú výživu, redukciu hmotnosti a vášnivá cestovateľka. Odborne Vám pomôžem zbaviť sa nezdravých návykov a dosiahnuť ideálnu hmotnosť, aby ste si mohli s ľahkosťou užívať život, ktorý si zaslúžite. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre