SERIÁL: Chudnutie bez výhovoriek, časť 5: NÍZKE SEBAVEDOMIE

V predchádzajúcej časti seriálu Chudnutie bez výhovoriek, ste videli 4. časť NEMÁM ČAS

Dnes sledujete 5. časť: NÍZKE SEBAVEDOMIE

ako chudnut sama

Uviedli ste, že na to, aby ste začali zdravo žiť a chudnúť vám bráni nízke sebavedomie či trpíte depkami/depresiami.

Ak máte nízke sebavedomie zrejme vám bráni začať strach, že zlyháte a okolie vám to vyhodí na oči tak sa radšej ani nepokúšate začať. Alebo si myslíte, že vy na to nemáte, vás sa to netýka a chudnutie a zdravý životný štýl v podobe že idem do posilky a kupujem si len zdravé light potraviny je pre štíhle a pekné dievčatá.

Tak aby sme predišli prvému problému – strachu z reakcií okolia ak zlyhám,

začnite v tichosti a tajnosti.

Nikto nemusí vedieť, že vy teraz chudnete.

Ak vás bude niekto ponúkať koláčom, odmietnite s tým že ste práve už 2 kusy zjedli, nemusíte nikomu vysvetľovať, že držíte diétu. Ak o vašom chudnutí nebude nikto vedieť, nikto sa nedozvie ani o vašom prípadnom zlyhaní. Nemáte tak čo stratiť. Môžete len získať. Krok po kroku začne váha pomaly klesať. Ak by vás niekto podpichol, či chudnete vždy môžete odpovedať, že ste len začali zdravšie jesť.

Otestujte sa, či naozaj potrebujete chudnúť >>

Ak sa bojíte, že zlyháte alebo nechcete byť nikomu na očiach začnite v tichosti, pomaly a krok po kroku. Nezaradzujte mnoho zmien naraz.

Začnite s jednou zmenou

a postupne k nej pridávajte ďalšie. Najlepšie je začať s rýchlou chôdzou. Môžete vyjsť na miesto kde je málo ľudí, alebo začať skoro ráno, tak aby ste sa takmer s nikým nestretli.

Počas rýchlej chôdze sa nám uvoľňujú hormóny šťastia, takzvané endorfíny a preto sa po cvičení cítime omnoho lepšie, čo zlepšuje aj stav depky či depresie. Telo sa vám poďakuje a vy pocítite kúsok lásky v sebe.

chudnutie na vlastnu past

Ako začať pomaly, krok za krokom s istotou a láskou k sebe podrobne učím v mojom 8 týždňovom transformačnom online programe Bohyňa zdravia a štíhlosti. Online program Bohyňa je maximálne diskrétny a klienti v ňom o sebe vôbec nevedia ak nevstúpia aj do Facebookovej skupinky.

Tento úplne nový online program vás krok za krokom z pohodlia domova nenápadne zmení na nové sebavedomé, šťastné a ľahšie osobnosti. Po jeho ukončení, už nikdy nebudete ako pred tým.

Ja vás dnes pozývam vstúpiť do nášho FIT klubu programu Bohyňa a dopriať si diskrétny darček, aby ste v novom roku začali žiť život o ktorom snívate. Vstúpte so mnou do sveta zmien.

A teraz…! 🙂

PS: Pridajte sa do nášho FIT KLUBU!

PS1: Riešenia a odpovede na vaše dôvody nájdete spracované vo videách na tejto stránke. 

Petra Pavuková
Som expertka na zdravú výživu, redukciu hmotnosti a vášnivá cestovateľka. Odborne Vám pomôžem zbaviť sa nezdravých návykov a dosiahnuť ideálnu hmotnosť, aby ste si mohli s ľahkosťou užívať život, ktorý si zaslúžite. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre