SERIÁL: Chudnutie bez výhovoriek, časť 2: LENIVOSŤ

V predchádzajúcom diely seriálu ste videli: Chudnutie bez výhovoriek: časť 1: NEMÁM PENIAZE 2

Dnes prichádza horúca téma LENIVOSTI 🙂

motivacia chudnutie

…nechce sa mi…

Určite to všetci poznáme 🙂 Mnohým z nás sa často niečo proste nechce a nevieme sa do danej činnosti donútiť.

Lenivosť, ste uviedli ako druhý najčastejší dôvod, ktorý vám bráni v tom, aby ste začali zdravo žiť a zdravo chudnúť. Dnes sa s vami podelím, o jeden veľmi inšpiratívny príbeh, aby ste šli za svojou vysnívanou hmotnosťou omnoho rýchlejšie.

Otestujte sa, či naozaj potrebujete chudnúť >>

Ako viete, momentálne žijem v Austrálii (r.2017), kde často stretávam ľudí z celého sveta a ich príbehy sú mnohokrát veľmi silné a inšpirujúce.

Príbeh poslania

Minulý týždeň som sa stretla s jednou Etiópskou rodinou, kde mi manžel danej rodiny vyrozprával ich príbeh ako sa s rodinou dostal do Austrálie. Pred 15 rokmi sa Noab aj s jeho rodinou rozhodli, že budú bojovať za lepší život a odídu z krajiny, ktorá im neposkytuje dobré podmienky na život. Kým sa však ich situácia zlepšila, prežil Noab aj s jeho rodinou 15 rokov v utečeneckom tábore v Etiópii.

15 rokov čakal, veril a dúfal, že sa jedného dňa dostanú z Etiópie a udelia im víza do Austrálie. V utečeneckom tábore mal jedného kamaráta, ktorý taktiež 15 rokov čakal, že sa dostane do lepšej krajiny a udelia mu víza do Ameriky.

Čo sa však stalo?

Noabov kamarát, ktorý sa dostal do Ameriky mal pocit, že dosiahol svoj cieľ. Zlenivel, prepadol nezdravému životnému štýlu a po 5 rokoch zomrel na diagnózu vysoký krvný tlak. 15 rokov dokázal čakať, veriť, dúfať snívať, kým sa jeho podmienky na život zlepšia.

Nakoniec za 5 rokov natoľko zlenivel a podľahol nezdravému životu, až si zničil zdravie a zomrel. Jeho poslanie nebolo naplnené. Zanechal po sebe rodinu o ktorú sa nemal, kto postarať.

Irónia? Nie, lenivosť.

Noab, ktorý sa dostal po 15 rokoch do Austrálie, sa rozhodol neostať v tejto krajine dlho. Rozhodol sa vyštudovať, byť lepším človekom a šíriť svoj príbeh ďalej. Rozhodol sa vrátiť do utečeneckého tábora pomáhať aj ostatným ľuďom, dať im vieru a nádej, aby vytrvali. Povedať im, že ich trpezlivosť bude odmenená.

Čo je pointou tohto príbehu?

Za lenivosťou sa skýva niečo viac – niečo iné. Ak ste lenivý, možno ste stratili nádej a viery, že sa vám to podarí. Neveríte si, tak to radšej ani neskúšate. A preto sa vás teraz pýtam:

Kde chcete byť o 5 rokov?

Vidíte sa o 5 rokov ako zdravší a ľahší ľudia, ktorí idú príkladom aj ostatným? Alebo neurobíte ani jeden krok k tomu, aby ste sa mali lepšie a o 5 rokov, budete na tom tak, ako ste teraz alebo ešte horšie?

Každý z nás má v sebe malé dieťa, ktoré si túži plniť sny a žiť plnohodnotný život. Objavte v sebe to dieťa a začnite si plniť sny už dnes.

Buďte zmenou, ktorú chcete vidieť vo svete

Vo vašom okolí sa nachádza mnoho ľudí, ktorí túžia schudnúť a zdravo žiť, či vyliečiť sa z choroby ale prepadli beznádeji a stratili vieru.

A možno práve vašim poslaním, je dokázať nastúpiť na cestu zdravého životného štýlu a šíriť svoj príbeh ďalej. Ísť ostatným príkladom, ukázať svetu, že sa to dá a je to možné.

petra pavukova

Dáva vám to zmysel? Je to tak? Napíšte mi do komentára pod video alebo pod blogový článok váš názor, prípadne ďalší dôvod, ktorý vám bráni ísť za vysnívanou hmotnosťou už dnes. Spoločne zbúrame všetky prekážky a prejdeme na cestu za štíhlosťou omnoho rýchlejšie!

Riešenia a odpovede na vaše dôvody nájdete spracované vo videách na tejto stránke. 

A teraz…! 🙂

PS: Otestujte sa, či potrebujete chudnúť >>

Začnite s nami chudnúť UŽ DNES a ZDARMA tu:

Test potreby chudnutia

 

PS2: V ďalšom dieli seriálu Chudnutie bez výhovoriek si preberieme dôvod: SLABÁ VÔĽA

Petra Pavuková
Som expertka na zdravú výživu, redukciu hmotnosti a vášnivá cestovateľka. Odborne Vám pomôžem zbaviť sa nezdravých návykov a dosiahnuť ideálnu hmotnosť, aby ste si mohli s ľahkosťou užívať život, ktorý si zaslúžite. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre