Najvyšší čas na chudnutie je začať dnes! 

chudnutie Nika

24 ročnej Nikole z Prešova sa podarilo pod dohľadom nutricionistky schudnúť 9 kg za 3 mesiace a znížiť svoj metabolický vek o 12 rokov. Ako to dokázala?

Neznášala som svoje telo

Začiatok príbehu bol dramatický… Nikola sa nikdy necítila dobre s kilami navyše, bol to pre ňu neustály boj. „Je to ako keď Vás niekto zavrie do miestnosti, kde nechcete byť, ale musíte. Je to na zbláznenie. spomína Nikola na obdobie nadváhy.

Odvážne sa rozhodla, že pristúpi k radikálnej zmene a schudne. Podarilo sa jej síce najprv schudnúť z 94 kg na 72 kg, ALE potom sa váha zastavila !!!

Celé ďalšie 2 roky podľa svojich slov neschudla „ani deko“, a to ani s pravidelným cvičením vo fitness centre 5 x týždenne…

Bolo evidentné, že Nikola niekde robí chybu. Ale kde? A ako ju napraviť?

Neriešiteľná situácia? Čo teraz?

„V cvičení som si bola istá, že žiadnu chybu nerobím, bola som pod dohľadom najlepších trénerov, ktorí vedeli nastaviť tréning tak, aby bol dosť náročný aj pre mňa, lebo moje telo bolo už na určitú záťaž zvyknuté… Môj najväčší problém bol v stravovacích návykoch.“  rozpráva Nikola.

Nikola sa našťastie rozhodla poradiť sa s odborníčkou v obore – nutricionistkou.  Ing. Petra Pavuková z Centra zdravého chudnutia Healthy Way Nikole následne vysvetlila, že stravovanie je zodpovedné za 80% úspechu redukcie váhy, zatiaľ čo cvičenie iba za 20%. Preto už Nikola nemohla viac schudnúť jednoduchým zvýšením cvičebnej záťaže.

Môj metabolický vek bol o 14 rokov vyšší ako môj skutočný!

Ďalší šok čakal na Nikolu po spracovaní diagnostiky zloženia tela. Metabolizmus 24 ročnej Nikole fungoval ako 39 ročnej žene!  

„Bolo to hrozivé číslo, no Petra ma hneď upokojila, že sa to dá raz dva do poriadku, ak budem robiť všetko čo mi vraví. A tak aj bolo.“ potvrdzuje Nikola.

 

Pomocou stravovania podľa jedálneho lístka, ktorý nutricionistka vždy prispôsobuje na mieru presne pre každého klienta, sa Nikolin metabolický vek počas 3 mesiacov znížil na 27 rokov.

Schudla som ďalších 9 kg zo 75 na 66 kg. Obvod pása sa mi zmenšil o 10 cm a boky o 6 cm,“ vypočítava Nikola.

chudnutie Nika 2

Pomohla jej viera v samu seba

„Pri chudnutí mi boli veľkou oporou moji blízki, hlavne moji úžasní rodičia. Najdôležitejšia ale bola moja viera v samu seba. Že to dokážem.“

A čo by Nikola poradila ostatním v podobnej situácii?

Zistite čo v živote chcete a začnite si plniť svoje sny. Nie je nič krajšie ako žiť svoj sen. No v prvom rade musíte začať od seba. A to hneď, nie zajtra, ani pozajtra, či od pondelka, ale hneď. Lebo ak to nezmeníte teraz nezmeníte to ani neskôr… Ten najvyšší čas je začať dnes! 😀 “ je presvedčená Nikola.

Myslíte si, že potrebujete schudnúť? Otestujte sa v krátkom dotazníku >>

Petra Pavuková
Som expertka na zdravú výživu, redukciu hmotnosti a vášnivá cestovateľka. Odborne Vám pomôžem zbaviť sa nezdravých návykov a dosiahnuť ideálnu hmotnosť, aby ste si mohli s ľahkosťou užívať život, ktorý si zaslúžite. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre