Nutricionista – kto to je a prečo ho mám chcieť

Nutricionista v práci

Ľudia túžiaci schudnúť často neschudnú, pretože si pletú nutricionistu s obchodníkom doplnkov výživy. A to je obrovská premárnená príležitosť.

Ak sa ani Vy neorientujete v problematike výživy, je prevdopodobne veľmi ťažké skutočne spoznať, kto je ozajstným odborníkom, ktorý Vám pomôže pri riešení Vášho problému s chudnutím. U nás nie je termín nutricionista príliš známy a málokto vie, čo toto slovo vlastne znamená. Poďme si ho teda priblížiť.

Neplaťte draho za „úsporu“ alebo prečo je nutricionista ten pravý pre Vaše chudnutie?

Nechali by ste sa v nemocnici operovať vrátnikom? Doma svokrou alebo susedom? Alebo by ste si proste vzali debničku s náradím a opravili by ste si ten boľavý kĺb alebo zapálené slepé črevo sami, aby ste ušetrili peniaze?

Pravdepodobne nie 🙂

Prečo teda inokedy máme tendenciu k laickým riešeniam rovnako významných situácií, akým je práve chudnutie nášho vlastného cenného živého tela?

Napadlo Vás, že Vám skutočný odborník na výživu pomôže skôr ako utratíte kopu peňazí za rôzne náhrady či pokusy chudnutia neprofesionálnou cestou a poškodíte si zdravie?

Vy už nemusíte strácať čas ani utrácať peniaze, pretože sa už dnes z kontrolného zoznamu dozviete ako spoznáte odborníka – nutricionistu.

Kontrolný zoznam na stiahnutie pre Vás – Ako spoznáte odborníka nutricionistu?

 

Vy a Vaše zdravie ste na 1. mieste

Uveďme si príklad cesty chudnutia, aby sa ste Vy podobnej chybe úspešne vyhli a šli k svojej vysnívanej hmotnosti omnoho rýchlejšie.

Pani Máriu už dlhšiu dobu trápila nadváha a nedostatok energie. Hľadala lacnejšiu cestu pomoci a tak svoje zdravie zverila do rúk náhodne vygooglenej reprezentantky firmy s výživovými doplnkami.

Dnes už by touto cestou nešla, ale vtedy na tom nevidela nič zlé.

Na reprezentačnom sedení samozvaná výživová poradkyňa pani Márii odporučila pitnú kúru, a to bez vyšetrenia a bez prihliadnutia k špecifikám veku, zdravotného stavu a ďalších dôležitých aspektov.

Bolo v tomto prípade zdravie pani Márie na 1. mieste? Nie.

„Bolo mi tiež poradené, aby som sa určite vyhýbala v lete pitiu ovocných štiav, pretože zapliesňujú organizmus.  Ďalej mi odporučila, aby som pila 6 litrov čistej vody denne, aby som sa zavodnila. Následne mi chcela predať aj akési drahé produkty, údajne na detoxikáciu organizmu.

Nevedela mi vysvetliť, ako je to s tým “zapliesnením” organizmu a prečo piť až toľko vody. Ani odpovedať na otázku, či také množstvo vody či detoxikácie nie je sú škodlivé a či vôbec povedú k chudnutiu,” spomína pani Mária svoju otrasnú skúsenosť.

Našťastie to bolo vtedy pre pani Máriu dostatočným varovaním, aby sa obrátila na nutričných profesionálov, ktorý berú Vás a Vaše zdravie na 1. miesto. Takže tento príbeh šťastný koniec má.

Kontrolný zoznam na stiahnutie pre Vás – Ako spoznáte odborníka nutricionistu?

 

Ako aj Vy schudnete správne, účinne a bezpečne?

Vy už nemusíte riskovať ani tým, že sa pokúsite chudnúť sami, prípadne dáte na rady kamarátov, alebo sa inšpirujete „zaručenými“ tipmi z internetových diskusií. Ani cvičenie nie je zárukou schudnutia, pretože tvorí len 20% úspechu redukcie hmotnosti.

Jednoznačnou voľbou pre Vaše efektívne chudnutie je nutricionista, teda odborník s vysokoškolským vzdelaním v oblasti výživy ľudí so znalosťami z fyziológie, biochémie, toxikológie, klinickej výživy a v neposlednom rade z psychológie, ktorý pozná príčiny a súvislosti.

Na základe špeciálneho jednoduchého a bezbolestného vyšetrenia, anamnézy a rozhovoru je nutricionista schopný analyzovať Váš výživový stav a navrhnuť Vám redukčný program či program zdravej výživy, priamo na Vašu mieru.

Kontrolný zoznam na stiahnutie pre Vás – Ako spoznáte odborníka nutricionistu?

 

Nepoznám v svojom okolí žiadneho „nutricionistu“, kam sa mám obrátiť?

Dnešná moderná doba vďaka pokročilým komunikačným technikám už nevyžaduje, aby odborník nutricionista prebýval priamo vo Vašom meste. Môžete totiž tiež využiť profesionálne online redukčné programy a služby prostredníctvom internetu. Tieto služby je možné absolvovať z celého sveta.

 

STOP!
Chcete prestať s priberaním?

Vedeli ste, že existuje dôvod, prečo zbytočne priberáte, a že nie je tak ťažké s tým raz a navždy skoncovať? Zadajte do formulára svoje meno a email a ihneď získate jednoduchý návod, ako svoje stravovacie chyby napraviť a začať chudnúť. Už dnes tak aj VY pôjdete za svoju vysnívanú postavu!

MAGAZÍN STAR-T

Stiahnite si magazín STAR-T, v ktorom sa dozviete ako dosiahnúť úspech v chudnutí. Stručne - jasne - výstižne. 

 

Chcete schudnúť a nepribrať späť?

Ako tentokrát začať chudnúť správne čítajte tu >>

Petra Pavuková
Som expertka na zdravú výživu, redukciu hmotnosti a vášnivá cestovateľka. Odborne Vám pomôžem zbaviť sa nezdravých návykov a dosiahnuť ideálnu hmotnosť, aby ste si mohli s ľahkosťou užívať život, ktorý si zaslúžite. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre