Príbeh Lucky o tom, ako schudnúť 8 kg za 3 mesiace

Nevedela som, či to vôbec zvládnem, pretože moja vôľa je v takýchto veciach slabá. Ak som chcela niečo pre mňa prospešné vyskúšať, prestalo ma to po týždni alebo dvoch baviť, či sa to už týkalo jedla alebo cvičenia“, spomína Lucka (29) na svoje začiatky…

Lucka Š. (29) prešla 3 – mesačným redukčným programom v Healthy Way pod dohľadom nutričnej expertky Ing. Petry Pavukovej. Dnes vám porozpráva, čím si prešla a aké to celé bolo. 🙂

Predtým som si dala denne dve kávy, teraz mi postačí pre naštartovanie nového dňa len jedna a pociťujem energiu na celý deň. Energiu mi dodáva vyvážená strava, ktorá mi pomohla zhodiť 8 kg za 3 mesiace.

A dnes môžem jednoznačne potvrdiť, že sa cítim oveľa energickejšie, viac toho cez deň zvládnem. Predtým som si dala denne dve kávy, teraz mi postačí pre naštartovanie nového dňa len jedna a pociťujem energiu na celý deň.

Energiu mi dodáva hlavne vyvážená strava, ktorú som predtým nemala a ku ktorej som sa dostala cez Petru Pavukovú, ktorá mi pomohla zhodiť 8 kg za 3 mesiace, z obvodu pása 9 cm a z obvodu bokov 6 cm. Ťažké obedy mi pred tým uberali z energie, bola som stále ospalá a nevedela som sa sústrediť.

Správna strava pomôže vyriešiť problém

Odkedy som sa pod dohľadom Petry naučila pravidelne a správne jesť, je to oveľa lepšie, pretože nepotrebujem prijať veľké porcie jedla. Dokonca je to aj pekne vyvážené, žiadne ťažké jedlá.

Naučila som sa piť dostatok čistej neperlivej vody, ktorú som predtým pila vo veľmi malých množstvách. Vďaka tomu som prišla na to, prečo ma dosť často pobolievala hlava. Problém sa vyriešil vďaka správnemu nastaveniu pitného režimu.

Mojím cieľom bolo znížiť váhu, naučiť sa správne stravovať a viesť správny životný štýl. Vďaka spolupráci s Petrou som to dosiahla a potešilo ma na tom najviac to krátke obdobie 3 mesiacov, za ktoré sa dal môj cieľ dosiahnuť.  

Problémy, ktoré som chcela vyriešiť:

 • bola som stále ospalá a nevedela som sa sústrediť
 • pobolievala ma často hlava
 • nechcela som jesť veľké porcie jedla
 • nebola som spokojná so svojou asymetrickou postavou
 • chcela som znížiť váhu
 • chcela som sa naučiť správne jesť a viesť zdravý životný štýl

Aké boli prekážky vo Vašej mysli, ktoré Vám zo začiatku bránili prejsť zmenou?

Bála som sa, nakoľko som predtým nič podobné nevyskúšala. Nevedela som, čo táto spolupráca (zmena) obsahuje, či to vôbec zvládnem, pretože moja vôľa je v takýchto veciach slabá.

Ak som chcela niečo pre mňa prospešné vyskúšať, stále to bolo na krátku chvíľuprestalo ma to po týždni alebo dvoch baviť, či sa to už týkalo jedla alebo cvičenia.

Ako vyjsť z kolotoča neúspešných pokusov? Prečo vám diéty a viac cvičenia v chudnutí nepomáhajú? Pozrite si video >>

Lucka Š. (29 r.) pred redukciou hmotnosti

S čím som bojovala:

 • nevedela som či to zvládnem
 • mala som slabú vôľu
 • bojovala som s lenivosťou
 • nevedela som ako sa zbaviť chuti na sladké
 • netušila som ako preklenúť ťažké dni, ktoré sa striedali s tými lepšími
 • chcela som sa naštartovať

Nakoľko mám sedavé zamestnanie za počítačom, pohybu som sa venovala tiež málo. Je pravdou, že som v  týchto veciach bola dosť lenivá. Nevravím, že dnes tomu tak nie je, ale učím sa tú lenivosť preskočiť a venovať cvičeniu aspoň pol hodinu denne. Moje telo mi je za to určite vďačné. Je to lepšie ako stále po celý deň vysedávať.

Pohyb nestojí nič a v konečnom výsledku si je potrebné uvedomiť, že všetko, čo robíte, robíte len pre seba a pre svoje zdravie. A to sa vám určite vyplatí. Mne sa to vyplatilo určite.

Pomoc pod odborným dohľadom

Odkedy som sa dala na redukčný program pod dohľadom nutričnej expertky Ing. Petry Pavukovej, bolo len a len na mne, či zapracujem. Brala som to ako novú šancu vyskúšať veci predtým nepoznané, ktoré mi doteraz chýbali v mojom životnom štýle.

Najviac ma povzbudilo uvedomenie si seba samej a to mi pomohlo preklenúť aj ťažké dni, ktoré sa striedali s tými lepšími.

Prišla som na to , že tú vôľu v sebe mám a chcem na sebe pracovať. Preukázalo sa mi to pri stravovaní. Sladké nezdravé veci som dokázala úplne vylúčiť. Aj kadejaké koláče na oslavách, slané pochutiny, čo som predtým nemala problém zjesť aj celé balíky.

Dnes viem vďaka absolvovaniu redukčného programu odolať týmto veciam, pretože mám už dostatočné vedomosti aj dobre nastavený, zdravý pestrý a vyvážený jedálniček, ktorý mi nahradí všetko.

Odporučili by ste redukčný program s Petrou aj iným ľuďom, ktorý chcú schudnúť?

Redukčný program by som určite odporúčala ľuďom, ktorý sa trápia so svojou váhou alebo asymetrickou postavou. Pre tých, ktorí nemajú pevnú vôľu, ktorí by aj chceli, ale nevedia ako začať je program od Petry Pavukovej ako stvorený, pretože je určený každému individuálne podľa jeho potrieb.

Odporúčala by som to tiež takým ľuďom, ktorí nemajú pravidelný režim stravovania a jedia alebo pijú len, keď pociťujú hlad, alebo smäd.

Tento program dá človeku veľa, pretože ho vedie cestou zdravého životného štýlu, ktorý si človek neskôr osvojí sám po jeho ukončení. Podporuje zdravú psychiku človeka a pomáha mu napredovať v budovaní si pevnej vôli, dôjsť k vytúženým cieľom.

Je oveľa jednoduchšie dať sa na takýto odborný redukčný program ako skúšať všelijaké iné internetové diéty, ktoré aj tak nemajú zmysel, pretože väčšinou končia minimálnym alebo žiadnym efektom.

Z vlastnej skúsenosti doporučujem, že je lepšie zájsť za človekom, ktorý sa tomuto venuje a vie vám presne na mieru vyvážiť stravu a pohyb presne podľa vašich potrieb k dosiahnutiu vlastných cieľov.

Chceli by ste aj vy schudnúť? Pozrite si pred tým videá, prečo vám diéta a viac cvičenia v chudnutí nepomáha, aby ste sa tejto chybe vyhli a správne sa nakopli. 🙂

Petra Pavuková
Som expertka na zdravú výživu, redukciu hmotnosti a vášnivá cestovateľka. Odborne Vám pomôžem zbaviť sa nezdravých návykov a dosiahnuť ideálnu hmotnosť, aby ste si mohli s ľahkosťou užívať život, ktorý si zaslúžite. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre