Ide alkohol a chudnutie dokopy?

Chuť na pohárik vínka alebo pivka mávame často. Stalo sa to nejakým trendom. Popíjať alkohol. Veď nepijeme až tak veľa… Ale čo v prípade, že chceme schudnúť, ale pohárika sa nechceme vzdať?

Proste neschudneme. Prečo?

Nechlastaj, keď chceš schudnúť.

V rovnici energetickej bilancie je v takom prípade výšší príjem ako výdaj. Nenápadne príjmame s alkoholom obrovské množstvo kalórií, ktoré nespálime a tak sa nám tuky ukladajú a ukladajú. S popíjaním vlastne priberáme.

Prečítajte si návod – 5 krokov ako chudnúť bez diéty >>

Výzva – idem chudnúť.

Kamarát mi vraví, že si dali s kamošom výzvu na mesiac bez pečiva. Pýtam sa ho s akým cieľom? Odpovedá, že by chcel zhodiť brucho. 🧐 Pozerám, že má na stole otvorené pivo, ktoré popíja….

Vravím mu, ale ty vieš, že to nie je o pečive…. 😬 Ticho na mňa pozerá a ja tuším, že nevie. Veď by sa nedal na takúto výzvu. Vravím mu, prines mi plechovku plznička z chladničky, niečo ti ukážem. 🤫Pozri si kalorickú hodnotu písanú na 100g… Vidíš?

Plzeň, alebo iná dvanástka ma okolo 180 kJ na 100 g (100ml).

Plechovka piva má 500 ml, takže keď vypiješ jedno pivo, prijmeš do svojho tela 900 prázdnych kJ.

A kedže pivko si nedáš jedno ale tri, tak svoj denný príjem kalórii zbytočne navyšuješ o 2700 kJ. Čo môže byť hodnota jedného obedového menu. To máš, ako by si zjedol jedno jedlo denne navyše. 🧐🤨

Prečítajte si návod – 5 krokov ako chudnúť bez diéty >>

Kamarátovi by som dala na chudnutie príjem asi 7000 kJ denne (necvičí), aby vpohode chudol. Takže tie tri pivá, sú tretina jeho denného príjmu. Dosť že? 😮

A čo také víno?

Energetická hodnota bieleho suchého vína je cca 263 kJ na 100 g čiže na 1 dcl. Ak si dáme pohárik bieleho suchého vína (2,5 dcl) prijeme 658 kJ.

Ak si pohárikov dáme viac, resp. ak vypijeme pol litra vína, prijmeme až 1316 kJ, čo môže zodpovedať energetickej hodnote jedného obeda pre ženu, ktorá túži schudnúť.

Suché červené vínko má okolo 340 kJ na 1 dcl. Jeden pohár (2,5 dcl) sa vyrovná nášmu olovrantu (nízkotučnému jogurtu s malým banánom) ak túžime schudnúť. Vypitím takého pohára večer si navyšujeme príjem akoby o jeden olovrant, čo je ďalšie jedlo navyše.

Červené ríbezľové víno má až 530 kJ v 1 dcl. Ak si teda dáme pol litra ríbezľového vínka, príjmeme až 2650 kJ. Toto je už hodnota jedného obeda, ak si chceme hmotnosť udržať, dámy. Ak chceme schudnúť, tak sme vypitím pol litra tohto vínka, prijali polovicu z denného jedálnička!

Chudnutie a alkohol jednoducho nejdú dokopy.

Taktiež udržanie si zdravej hmotnosti a alkohol nejdú dokopy. Z alkoholu sa totiž veľmi často priberá.

Dať si pohárik vínka alebo pivka môže byť fajn. 🙂 A to za predpokladu, že sa nesnažíme o redukciu hmotnosti, ale si v plnom zdraví chceme len vychutnať skvelý obed alebo posedenie s priateľmi.

Poďme spolu zhodiť bruško.

Ak by ste radi zhodili bruško, alebo znížili množstvo tuku vo vašom tele, je dobré sa alkoholu úplne vzdať. Okrem vyššie spomenutého, jednak aj preto, že popíjanie podporuje pojedanie a opilstvo obžerstvo. 🙂

Ak by ste radi začali nenápadne, prirodzene chudnúť? Prečítajte si aj tento jedinečný eBook 5 krokov ako chudnúť bez diéty.

Petra Pavuková
Som expertka na zdravú výživu, redukciu hmotnosti a vášnivá cestovateľka. Odborne Vám pomôžem zbaviť sa nezdravých návykov a dosiahnuť ideálnu hmotnosť, aby ste si mohli s ľahkosťou užívať život, ktorý si zaslúžite. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre