Redukcia 7 kilogramov tuku

„Chcela som niečo, kde zdravo schudnem, zdravo sa najem v množstve aké je potrebné a kde nebudem hladovať.“

„V žiadnom prípade sa nedá celý život žiť len na diétach, pretože človek má stále chuť na niečo iné. Jednoducho má chuť jesť všetko a nebyť obmedzovaný. Preto sa potom teší na koniec diéty, kedy si konečne dá niečo, čo mu naozaj chutí a na čo má aj on sám chuť.“ Spomína naša 24 – ročná klientka Aďka na problémy s diétami.

Aďka je čerstvá absolventka univerzity, žijúca a pracujúca v Anglicku ako kontrolórka kvality produktov. Rada číta knihy, kreatívne tvorí, cvičí a chodieva na aj prechádzky. Dôsledky zanedbania správneho stravovania sa jej však nevyhli.

Aďka prišla s požiadavkou redukcie 7 kilogramov tuku a úpravou váhy na čísla, pri ktorých sa opäť bude cítiť výborne. Dnes sa Aďka teší dosiahnutiu svojho cieľa, je o 7 kilogramov tuku ľahšia a opäť si užíva krásny zdravý život. Ako to celé prebiehalo?

redukcia tuku

„Predtým než som sa rozhodla pre redukčný program, som sa už začínala kvôli váhe cítiť nepríjemne alebo blbo doslova. Ani neviem ako ale za posledný rok sa mi podarilo pribrať na váhe približne 6 – 7 kg. Hore to išlo postupne.

Dôvodom bola moja preťaženosť v kombinácií so stresom, čo viedlo k nesprávnemu stravovaniu a veľkému nedostatku pitného režimu. Cítila som sa zle.

Môj stravovací režim obsahoval minimum a ovocia a takmer žiadnu zeleninu.

Uprednostnila som vždy nejaké klasické jedlo ako napríklad kuracinu v smotanovej omáčke s ryžou a hranolkami a podobné jedlá. Tiež som nemala problém siahnúť po sladkej, či slanej maškrte.

Jedla som nepravidelne asi 2x – 3x denne. Raňajky a jeden veľký obed, ktorý mi stačil až do druhého dňa. Z toho vyplýva, že som si jednoducho nevedela rozdeliť porcie jedál tak, aby som jedla pravidelne a správne.

Tento štýl stravovania nie je ono a hoci som si to uvedomovala, nič som s tým neurobila a pokračovala v tom aj naďalej.“

chudnutie z jedla

Opýtali sme sa Aďky, či skúšala v minulosti nejakú diétu a aké mala výsledky? 🙂

„Počas svojho života som skúsila už niekoľko diét. Môžem skonštatovať, že síce pomohli, ale jojo efekt sa dostavil aj tak. Počas diéty som bola hladná a obmedzená čo sa týka potravín. V mojej mysli sa preháňala myšlienka, kedy už konečne tá diéta skončí a budem môcť konečne jesť to, čo mám rada.

Samozrejme návrat do starých koľají priniesol aj zvýšenie hmotnosti.

Prerušenie diéty spôsobilo to, že váha začínala stúpať. Tak som zase skúsila inú diétu, alebo sa sama obmedzovala, jedla menej, aby som sa udržala. Bola som stále hladná. A toto som už viac nechcela.

zdravá diéta

Chcela som niečo, kde zdravo schudnem, zdravo sa najem v množstve aké je potrebné a kde nebudem hladovaťV žiadnom prípade sa nedá celý život žiť len na diétach. Človek má stále chuť na niečo iné, jednoducho má chuť jesť všetko a nebyť obmedzovaný. Preto sa potom teší na koniec diéty, kedy si konečne dá niečo, čo mu naozaj chutí a na čo má aj on sám chuť.

Nastal začarovaný kolobeh diét.

Výsledkom bol úbytok váhy, ale zároveň veľmi ťažko udržateľný úbytok váhy. To muselo skončiť.“

Aďka, mali ste pred touto veľkou zmenou a nástupom na redukčný program v Healthy Way nejaké pochybnosti alebo prekážky v mysli? Čo sa Vám preháňalo hlavou, keď ste sa rozhodovali?

„Prekážkou v mojej mysli bolo to, či to zvládnem a či sa mi naozaj podarí schudnúť. Počas svojho života som už držala niekoľko diét, ktoré boli úspešné len málo a tiež nie na stálo. Keď som už videla na sebe, že začínam mať naozaj problém, tak som sa rozhodla pre niečo iné než tie klasické diéty, pri ktorých sa človek zbytočne vyhladuje a ešte majú aj jojo efekt.

Hľadala som niečo, kde nebudem hladovať, nebudem sa musieť obmedzovať a kde bude môj jedálniček pestrý. Preto som sa rozhodla pre komplexný redukčný program, s ktorým som bola nakoniec spokojná.

chudnutie stravou

Odkedy som sa začala stravovať podľa jedálnička v redukčnom programe od pani Petry Pavukovej v Healthy Way, cítim sa lepšie, spokojnejšie aj ľahšie.

Podarilo sa mi schudnúť 7,2 kg a naučila som sa zdravo stravovať.

Jem pravidelne, neprejedám sa, ale zároveň som najedená. Okrem schudnutia z váhy sa mi za pomoci zdravého redukčného programu zmenili aj iné hodnoty, ako napríklad viscerálny tuk či metabolický vek. S pomocou programu som upravila aj svoj pitný režim! Všimla som si, že ma naozaj prestala pobolievať hlava! Čo podľa mňa určite súviselo s tým, že som pila minimum vody.

Ak mám porovnať ostatné diéty a redukčný program pani Pavukovej v Healthy Way, tak redukčný program p. Pavúkovej je ten pravý.

Konečne som nehladovala, jedla som všetko a mala som veľmi pestrú stravu.

Naučilo ma to, ako sa zdravo stravovať a zároveň aby som nebola hladná. Toto považujem za trvalý stav, pričom na konkrénej diéte ktokoľvek vydrží len určitý čas. Redukčný program v Healthy Way je úplný opak rôznych diét. Ak sa raz človek naučí, ako má jesť a čo má jesť aby nepriberal a jedol zdravo, tak mu to určite vydrží.

chudnutie z tuku

Žiadnú diétu by som už nikdy nedržala. Je to zbytočné.

Výsledok je len dočasný. Od teraz preferujem pestrý stravovací režim aký ponúka pani Pavuková.“

Aďka, odporučili by ste program v Healthy Way aj iným ľuďom, ktorí chcú schudnúť? 

„Ak budem vedieť, že niekto z môjho okolia alebo známy potrebuje pomoc aby schudol, určite odporúčim program v Healthy Way a povzbudím dotyčnú osobu, aby nemala strach z neúspechu, pretože sama vidím, že to naozaj funguje. A nevidím to len na sebe, ale aj na iných ľuďoch, ktorí tento program absolvovali. Investícia do tohto programu je investíciou do vlastného zdravia.“

Ďakujem p. Aďke za prejavenú dôveru a nádhernú spoluprácu! 🙂 Ďakujem tiež za poskytnutie rozhovoru a zdieľanie príbehu, ktorý môže inšpirovať práve Vás, ktorí čítate môj blog. Všetko je možné, ak skutočne chceme. 🙂

Petra Pavuková
Som expertka na zdravú výživu, redukciu hmotnosti a vášnivá cestovateľka. Odborne Vám pomôžem zbaviť sa nezdravých návykov a dosiahnuť ideálnu hmotnosť, aby ste si mohli s ľahkosťou užívať život, ktorý si zaslúžite. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre