Ľutujem jediné – že som s odborníkmi nechudla už dávno…

Pred

Janka Tomaščínová (39) schudla v našom redukčnom programe Centra zdravého chudnutia Healthy Way pod dohľadom nutricionistky 13 kilogramov. Obvod jej pása sa znížil o 14 centimetrov a obvod bokov o 11 centimetrov! Krása 🙂

Jankina prvá nadšená reakcia bola „Cítim sa po schudnutí nad očakávania výborne. Zdravšia, živšia, príťažlivejšia.

Neodkladajte rozhodnutie o chudnutí

Janku prekvapilo, ako rýchlo u nej pod odborným dohľadom nastala viditeľná zmena. „Prvú zmenu som pocítila už po dvoch týždňoch chudnutia! Vtedy som si povedala, že som mohla do Healthy Way nastúpiť už dávno a zbaviť sa svojich prebytočných kíl omnoho skôr.

Nebezpečné hodnoty klesli na zdravé

 Pred začatím chudnutia mala Janka dlhodobo v krvi rizikový zápalový markér.

Lekári nedokázali jeho výskyt presne identifikovať a preto ani jeho hodnoty znížiť. Boli stále vysoké. Ale so znižujúcou sa hmotnosťou a percentom tuku sa hodnoty ustálili do normy bez akýchkoľvek liekov.  Dnes je za svoj zdravotný stav Janka vďačná.

Nutricionistka Ing. Petra Pavuková z Centra zdravého chudnutia Healthy Way doplňuje: „Janka dosiahla aj ďalšie veľmi pekné výsledky. Pokleslo jej percento tuku, množstvo nebezpečného vnútorného tuku aj BMI. Metabolický vek u nej klesol o 6 rokov.

 

Zmenila sa mi konfekčná veľkosť

Než sa Janka odhodlala k chudnutiu, pripadala si nepríťažlivá. Vadilo jej, že si nemôže obliecť všetko, čo sa jej páči.

Prežívala som ťažké obdobie, priveľa stresu, objavili sa mi kŕčové žily. Väčšinou som nosila tmavé oblečenie, aby som zakryla nedostatky postavy. Teraz si kúpim aj pestré letné šaty, zmenila sa mi konfekčná veľkosť a som z toho veľmi šťastná.“ teší sa novému životu Janka.

Je potrebné zdôrazniť, že úspechy v chudnutí Janka dosiahla „len“ na základe správneho nastavenia stravy a pohybovej aktivity. Spolu s nutricionistkou sa postupne naučila zdravému životnému štýlu a premietla ho do svojho bežného života. Nedržala v priebehu Redukčného programu žiadnu drastickú diétu a nehladovala. 🙂

Ostatní to zvládli, prečo nie aj ja?

schudnut 10 kg Čo rozhodlo o tom, že sa Janka prihlásila do Redukčného programu Centra zdravého chudnutia Healthy Way?

Veľmi som chcela schudnúťkeď som videla iných a aj starších bývalých úspešných klientov, tak som bola odhodlaná a vedela som, že s odbornou pomocou nutricionistky to aj ja zvládnem a podarí sa mi to.“ vysvetľuje Janka.

Ani predtým vraj Janka nedržala pri svojich osobných chudnúcich pokusoch žiadne hladovky, ale jedla menej pečiva a produktov z bielej múky.

Teraz jem všetko, v ničom sa veľmi neobmedzujem, len nejem mastné, sladkosti. Naopak som pridala do svojho jedálnička veľa zeleniny. Hlavne som sa naučila rozložiť si jedlo počas celého dňa, nájsť si čas na seba, na aktívny šport. Mám veľmi pozitívne emócie zo spolupráce s Healthy Way, odporučila by som tento program všetkým, ktorí chcú schudnúť.“ uzatvára spokojná Janka.

Z Jankiných výsledkov sa veľmi tešíme a želáme jej v živote všetko dobré! 🙂

Verím, že Vás článok inšpiroval, ak váhate či je chudnutie pod dohľadom pre Vás to pravé orechové 🙂

Petra Pavuková
Som expertka na zdravú výživu, redukciu hmotnosti a vášnivá cestovateľka. Odborne Vám pomôžem zbaviť sa nezdravých návykov a dosiahnuť ideálnu hmotnosť, aby ste si mohli s ľahkosťou užívať život, ktorý si zaslúžite. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre