3 šokujúce mýty o chudnutí

3 šokujúce mýty chudnutí

Nebezpečné mýty o chudnutí sú stále veľmi rozšírené! Svoje o tom vie nutricionistka Ing. Petra Pavuková, ktorá v Centre zdravého chudnutia Healthy Way pomáha tiež napraviť chyby, ktorých sa dopustili neodborne chudnúci ľudia.

Prečo ste doteraz neschudli?

Ktorých 3 najdôležitejších chýb by ste sa mali určite pri chudnutí vyvarovať, aby ste uspeli?

Určite ste už v minulosti riešili otázku ako schudnúť, pokúšali ste sa o zníženie hmotnosti, prešli ste si rôznymi diétami a postupmi. Pravdepodobne ste sa stretli aj s neúspechom či dokonca sklamaním.
Nedosiahli ste požadovanú redukciu váhy, nešlo to tak ľahko ako ste si mysleli, či dokonca ste na koniec toho všetkého pribrali ešte viac ako ste schudli.

Veríte stále niektorému z týchto mýtov o chudnutí?

Mýtus č. 1: Keď sa budem hýbať, môžem jesť čo chcem a schudnem

Tešíte sa, že občas pôjdete behať, alebo si zakúpite permanentku do fitness centra, a tým pádom budete môcť „hrešiť“ ako doteraz? Horalky, chipsy k telke, sladké limonády… 🙂

Chyba!

Až 80% úspechu redukcie hmotnosti tvorí správna strava a 20% tvorí cvičenie.

Ste prekvapení?!

Čo z toho vyplýva? Áno, úpravou stravy dosiahnete pri chudnutí lepšie výsledky ako cvičením. Kombináciou oboch teda dosiahnete skvelý výsledok.

Často sa mi stáva, že príde ku mne klient totálne sklamaný, pretože rok drel vo fitku ako blázon a aj tak neschudol. Aj ja som niekedy behala a drela v telocvični, ale neschudla som. Po tvrdom tréningu som sa chcela predsa dobre najesť 😉

Nechajte si nutricionistkou vypracovať odbornú online diagnostiku vašej zdravotnej aj nutričnej anamnézy, aby ste vedeli ako na tom ste. Môžete tak urobiť tu >>

Mýtus č. 2: Všetky sacharidy musia z jedálnička preč

Myslíte si, že chudnutie dosiahnete tým, že od teraz budete jesť iba ovocie a zeleninu, či vylúčite pečivo?

Prečo sa vám to nepodarí?

To je ako by ste chceli postaviť skvelý dom na celý život a zameriate sa len na fasádu pričom základy alebo strechu zanedbáte. Na stravovanie musíme pozerať ako na celok a neviniť len jeho časť 🙂

Pozrime sa na sacharidy podrobnejšie:

1) Ovocie a zelenina sú tiež sacharidy. Prekvapenie? 🙂
2) Pečiva, zemiakov, cestovín a iných príloh sa aj tak nevzdáte navždy. Myslíte, že áno? Stavme sa 🙂 Po ukončení “diétneho trápenia” ich opäť do jedálnička zaradíte.
3) Potreba sacharidov je v porovnaní s potrebou bielkovín a tukov až 4 x vyššia. Preto ich nikdy nevyraďujte z jedálnička bez porady s nutricionistom.

Riešenie?
Je dôležité vedieť upraviť celodenný príjem živín a pozrieť sa na stravovanie ako na celok. Nezameriavať sa len na jednu potravinu alebo len na jednu potravinovú skupinu.

Sacharidy ako také nie sú vinné ani nevinné. Veľkú úlohu zohráva aké sacharidy (jednoduché cukry či komplexné sacharidy..) prijímate v strave a v akom množstve.

Nebaví Vás dopodrobna riešiť jedálniček, ale chcete chudnúť aj tak? Riešenie je na dosah >>

Mýtus č. 3: Stačí piť zázračné čaje, kokteily či prehĺtať tabletky a chudnutie pôjde samo

Prečo tomu ľudia stále veria? Pretože…

Dúfajú….
že existuje bezbolestná a jednoduchá cesta k redukcii hmotnosti. Ale neexistuje. Ako to viem?
Ak by taká “tabletka” existovala, tak problém s nadváhou a obezitou by bol zažehnaný.
Nie je…

Áno, „zázračné metódy chudnutia“ prídu ľuďom oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie, ako by si mali kontrolovať príjem jedla, cvičiť, vážiť sa a niečo viac pre seba urobiť.

ALE

Je dôležité vedieť, že poberanie rôznych doplnkov výživy nie je prirodzená ani zdravá cesta ako schudnúť. Vyhnite sa nákupu tejto “chémie” a voľte bezpečné a overené postupy v redukcii hmotnosti.

Prečo?

Predídete tak:
• sklamaniu s nepeknými následkami na psychike,
• priberaniu paradoxne väčšiemu, než bol sľubovaný úbytok váhy,
• pohrome v podobe jo-jo efektu
• možnému poškodeniu zdravia

Chudnutie nie je vždy jednoduché, ale pokiaľ máte pri sebe odborníka – nutricionistu, tak sa Vám to podarí bez skepse voči všetkým zmenám životného štýlu.

 

Aké to bolo, keď ste sa vy pokúšali schudnúť? Akými prekážkami ste si prešli, čo Vám robilo najväčší problém? Stretli ste sa s nejakým ďalším mýtom?

Napíšte mi o tom do komentárov. Budem rada, ak budete Vaše skúsenosti a pocity zdieľať.

Chcete začať chudnúť?

Postupujte správne a nastúpte na spoľahlivú cestu redukcie prebytočných tukov. Stačí, keď do formulára zadáte svoje meno a email a ihneď získate návod, ako svoje zaužívané chyby napraviť. Už dnes tak môžete začať získavať svoju vysnívanú postavu!

MAGAZÍN STAR-T

Stiahnite si magazín STAR-T, v ktorom sa dozviete ako dosiahnúť úspech v chudnutí. Stručne - jasne - výstižne. 

Petra Pavuková
Som expertka na zdravú výživu, redukciu hmotnosti a vášnivá cestovateľka. Odborne Vám pomôžem zbaviť sa nezdravých návykov a dosiahnuť ideálnu hmotnosť, aby ste si mohli s ľahkosťou užívať život, ktorý si zaslúžite. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre