Zdravé chudnutie? A čo ma pri ňom čaká

Zdravé chudnutie Ing. Petra Pavuková

Chcete schudnúť a stále váhate ako začať a vydržať? Ľudia zvyčajne dlho zbierajú odvahu a chudnutie odkladajú. Majú obavy z neznáma a je to prirodzené. Poďte si vypočuť rozhovor o tom, ako prebieha zdravé chudnutie, ktoré vedú klienti u špecialistky na chudnutie z Healthy Way.

Na vaše otázky odpovedá Ing. Petra Pavuková, nutricionistka a autorka zdravých redukčných programov.

Klient: Čo ma čaká, keď sa rozhodnem pre zdravé chudnutie u vás?

Nutricionistka: Vlastne nič nové, pretože…

Klient: Nič nové? Zaplatil som práve za to, aby som sa dozvedel nové a nové a prekvapujúce poznatky!

Nutricionistka: Buďte bez obáv. Svoje peniaze ste investovali skvele. Dozviete sa totiž o stravovaní a chudnutí niečo naozaj cenné.

Klient: Čo to je?

Nutricionistka: Často v stravovaní nie je chyba, že niečo neviete. Chyba je to, že viete až príliš veľa a máte v tom chaos. Niekedy sa stačí odnaučiť chyby.

Klient: Aké chyby?

Nutricionistka: Spomeňte si, čo ste jedli, pili a robili ako malé deti. Na obed ste mali varené mäso s varenými zemiakmi, nie vyprážaný rezeň s hranolkami. Ako maškrtku ste dostali banán alebo jablkové pyré, nie torty, koláče a keksy. Vo vašom jedle bolo čo najmenej soli a cukru. Pili ste čistú vodu, nie coca colu. Užívali ste si dostatok pohybu a tiež spánku a tešili ste sa zo života plnými dúškami!

Vrátime sa teda v programe zdravého chudnutia tam, kde sme boli, keď sme boli deti. Vtedy rodičia veľmi dbali na našu zdravú výživu aj program.

Ale dnes, keď sme sami dospelí, sa často už takto dobre o seba nestaráme. Nestojíme si za to, a podľa toho potom vyzerá naše telo, aj naša nálada a celý život.

V centre Heathy Way vás naučíme znovu sa o seba postarať tak, ako by to urobili milujúci rodičia. Preto nebudete počas programu hladovať (azda by vás nechali rodičia hladovať?), ani nebudete jesť umelé náhrady stravy (dávali vám snáď rodičia v detstve niečo chemické?).

Klient: To ma nenapadlo, pozrieť sa na to takto! Ale dáva to zmysel. Ako teda v praxi prebieha také zdravé chudnutie? Koľko kíl vlastne môžem schudnúť, aby mi to neublížilo, ale malo to zmysel?

Nutricionistka: Zdravé chudnutie prebieha pod odborným dohľadom v rozmedzí úbytku 0,5 – 1 kg za 1 týždeň u žien a 1 – 2 kg za týždeň u mužov, a to s prihliadnutím na vaše individuálne potreby. V rámci všetkých programov na chudnutie sa naučíte, ako sa správne a zdravo stravovať a ako si správne vybrať fyzickú aktivitu na podporu redukcie.

Dodržiavanie jedálnička na chudnutie nutricionistka pravidelne kontroluje a dbá na to, aby ste si štandardy a zásady zdravej výživy osvojili prirodzene.

 

Klient: To ma nadchlo, pretože takýto prirodzený program si dokážem predstaviť, že zvládnem aj ja! Zvlášť, keď budem mať vo vás priebežnú oporu. Keď znovu nebudem niečo vedieť, môžem sa vás opýtať?

Nutricionistka: Samozrejme. Kedykoľvek sa môžete na čokoľvek opýtať. Žiadny dotaz nie je hlúpy, trápny ani smiešny. Naopak, aktívny záujem vedie k lepším výsledkom aj v programe zdravého chudnutia.

Navyše v priebehu absolvovania programu od nás získate dostatok informácií a vedomostí v oblasti správnej výživy a faktorov, ktoré spôsobujú nadváhu. Tak sa na rozdiel od iných programov naučíte ako si hmotnosť trvalo udržať a nikdy už nepribrať.

 

Neviete, ako je možné sa zdravo stravovať, aby Vám súčasne chutilo a chudli ste?

Stiahnite si IHNEĎ ukážku z programu zdravého chudnutia:
3 tipy na zdravé stravovanie

V Centre zdravého chudnutia Healthy Way sa riadime Desatorom ako schudnúť, zoznámte sa s ním aj vy.

Petra Pavuková
Som expertka na zdravú výživu, redukciu hmotnosti a vášnivá cestovateľka. Odborne Vám pomôžem zbaviť sa nezdravých návykov a dosiahnuť ideálnu hmotnosť, aby ste si mohli s ľahkosťou užívať život, ktorý si zaslúžite. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre