Jedenie večer?

Organizmus má vyššiu šancu energiu prijatú dopoludnia ešte v daný deň spáliť. Ak však presúvame jedenie do druhej polovice dňa, organizmus si prebytočnú energiu počas spánku ukladá vo forme tukov. Ako na jedenie večer?

Je pre vás dilema kedy je správne večerať ak chcete znížiť svoju hmotnosť, alebo sa bojíte aby ste nepribrali? Máme odpoveď 🙂

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Večerať by sme mali asi 3 hodiny pred spaním a preto ak chodievame bežne spávať o 10, naša večera by mala byť o 7. Jedenie pred 6 hodinou tak platí pre ľudí, ktorí chodievajú spať okolo 8 až 9 hodiny večer.

Priberanie na telesnej hmotnosti nesúvisí s tým o koľkej hodine večer jeme, ale ako máme rozložený celodenný príjem energie.

Ak si jedenie rozložíme na 4 – 5 jedál denne s vyšším energetickým príjmom dopoludnia, nemusíme sa večere obávať. Organizmus má vyššiu šancu energiu prijatú dopoludnia ešte v daný deň spáliťVypracujeme vám Jedálniček na mieru >>

Ak však presúvame jedenie do druhej polovice dňa, organizmus si prebytočnú energiu počas spánku ukladá vo forme tukov.

Priberanie po 6 hodine večer skôr platí u pracovne vyťažených ľudí ktorí jedávajú až keď prídu z práce domov a konečne majú čas aj na jedlo. V takomto prípade prijmú energie v čase, kedy ju už nestihnú spáliť. 

Riešením môže byť rozloženie jedla na 4 – 5 porcií denne pri ktorom si doprajete bohatšie raňajky ako večeru. Inšpirujte sa >> Ako začať deň s raňajkami?

MAGAZÍN STAR-T

Stiahnite si magazín STAR-T, v ktorom sa dozviete ako dosiahnúť úspech v chudnutí. Stručne - jasne - výstižne. 

Petra Pavuková
Som expertka na zdravú výživu, redukciu hmotnosti a vášnivá cestovateľka. Odborne Vám pomôžem zbaviť sa nezdravých návykov a dosiahnuť ideálnu hmotnosť, aby ste si mohli s ľahkosťou užívať život, ktorý si zaslúžite. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre