Môj reštart v stravovaní a životnom štýle

Zabrzdili ste sa na ceste k vašim FIT cieľom a neviete ako pokračovať? Stravu máte nastavenú, cvičeniu sa venujete, a predsa máte menej energie, ako by ste chceli a postavu si nie a nie vylepšiť?

Ten pocit frustrácie môže byť veľmi nepríjemný, keď sme presvedčení, že všetko by malo byť ok, ale nie je.

Dosiahnúť zlepšenie zdravia, zníženie hmotnosti alebo nabrať viac energie, či svalov môže byť pre niekoho jednoduchšie a pre niekoho nočná mora. Prečo?

Overené rady na internete nemusia pomôcť každému.

Predstavte si, že vaša kamarátka ma nádherné šaty a aj vy také chcete, ale keď si ich oblečiete, vyzeráte úplne inak, ako ste si predstavovali. Jej pasujú a vám nie. Je to rovnako aj s topánkami, účesom, ale aj jedálničkom.

Často sa stretávam s tým, ako si ľudia od seba kopírujú jedálničky, ktoré ale tomu druhému nefungujú. Pýtajú si rady od známych, ako zvýšiť podiel svalovej hmoty, znížiť množstvo tuku, či schudnúť a skúšajú to podobne. Ale nefunguje to. Prečo? Kde je problém?

Každý z nás je jedinečný a má osobitné potreby.

Keď ku mne prišiel prvý krát Marek, čelil podobnému problému, mal naštudovaný jedálniček, pohybu sa venoval, ale nedarilo sa mu dosiahnúť cieľ. Pozrite si video >>

Cítim sa fyzicky omnoho lepšie, ako pred jedálničkom na mieru. Predtým moje stravovanie nebolo vyvážené, a to sa odrážalo na mojej psychickej aj fyzickej pohode. Teraz sa cítim omnoho lepšie. Nepociťujem únavu, fyzicky sa cítim v omnoho lepšej forme ako predtým. Teší sa dnes Marek.

Pri zostavovaní jedálnička na mieru vám vieme presne nastaviť denný príjem energie, bielkovín, tukov, cukrov ale aj vitamínov a minerálov, aby ste sa cítili omnoho lepšie a rýchlejšie dosiahli svoje ciele.

Niekedy ani nepotrebujete nový jedálniček na mieru, ale len zistiť, či je vaše stravovanie správne a prípadne ho jemne vylepšiť nejakými radami.

Začínate aj vy s novým životným štýlom, chudnutím, priberaním alebo naštartovaním si zdravia?

Vedeli ste, že až 80% vášho úspechu závisí od vašich stravovacích návykov?

Nechajte sa otestovať >>

Čo si všímať, ak zlepšenie neprichádza

 • Mám nafúknuté bruško a netrávi mi dobre
 • Snažím sa zdravo jesť, ale nechudnem
 • Upravil/a som si stravovanie, ale nedosahujem výsledky
 • Necítim sa dobre vo svojom tele
 • Neviem čo mám jesť, aby som sa cítil/a lepšie

Čo vyskúšať na zlepšenie a rýchlejšie dosiahnutie cieľov?

 • vyhodnoťte váš jedálniček za celý týždeň a nie jeden deň (neskrývajte víkendové príležitostné prehrešky)
 • nezabúdajte, že všetko okrem vody má energetickú hodnotu (aj alkohol)
 • pozrite sa na to ako často sa stravujete, či nemáte veľké časové rezervy a následné večerné prejedanie
 • odsledujte si váš pitný režim, čo a koľko vypijete (mali by ste vypiť aspoň 1,5 litra vody denne)
 • začnite deň kvalitnými raňajkami
 • mäso jedzte maximálne 4 x týždenne

Tieto rady sú naozaj len všeobecné, ako začať s najrýchlejším a najjednoduchším vyhodnotením svojho stravovania. Avšak ani tieto rady pre vás nemusia byť správne, ak ste napríklad vegetarián, potrebujete špeciálnu diétu alebo máte iné vlastné preferencie, ktoré budem vedieť v radách pre vás zohľadniť až vtedy, keď o vás budem vedieť viac.

Nechajte sa otestovať >>

Nechajte si vypracovať analýzu vášho stravovania a zistite čo presne potrebujete.

Začnite správne s odporúčaniami presne na vašu mieru. Aby bolo personalizované zostavenie vášho stravovacieho plánu (jedálnička) čo najefektívnejšie, je potrebné poznať vaše denné návyky.

Informácie o vás, ako sa stravujete, koľko tekutín denne príjmete, koľko spíte, aké lieky a doplnky výživy užívate, nám pomôže správne vás nasmerovať vo vašom novom životnom štýle.

Pripravili sme pre vás personalizovanú analýzu vašich stravovací návykov. Zistite, ako na tom ste. S výsledkami z analýzy presne zistíte, ako sa o seba staráte v zmysle stravovania.

Možno nepotrebujete nevyhnutne zmenu, overíte si tak len správnosť vašich postupov.

Možno ich stačí len jemne poupraviť, aby ste dosiahli svoj cieľ rýchlejšie. 🙂

Nechajte sa otestovať a dosiahnite svoj cieľ rýchlejšie ako Marek >>

Petra Pavuková
Som expertka na zdravú výživu, redukciu hmotnosti a vášnivá cestovateľka. Odborne Vám pomôžem zbaviť sa nezdravých návykov a dosiahnuť ideálnu hmotnosť, aby ste si mohli s ľahkosťou užívať život, ktorý si zaslúžite. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre