Chcete otehotnieť? Schudnite na ideálnu váhu!

Vedeli ste, že telesná hmotnosť ženy pred otehotením zohráva veľmi dôležitú úlohu?

Nielen v šanci otehotnieť, ale aj v bezpečnosti celého tehotenstva. BMI u žien, ktoré plánujú tehotenstvo, by sa malo pohybovať okolo 22 – 23.

BMI (body mass index, index telesnej hmotnosti) je štatistický ukazovateľ miery podvýživy, normálnej telesnej hmotnosti, nadváhy či obezity.  Ako BMI vypočítať? Aký BMI máte konkrétne Vy? Je to práve pre Vás ideálne?

Na všetky tieto otázky Vám dokážeme odpovedať 🙂 Informujte sa o podpore plodnosti a zníženia telesnej hmotnosti pred počatím a kontaktujte nás v Centre zdravého chudnutia Healthy Way.

 

Schudnete bezpečne pred otehotnením

Pre budúce mamičky máme pripravené tieto užitočné programy:

1. Program prípravy na tehotenstvo (prekoncepčná výživa). Nutricionistka Vám odborne poradí, ako sa správne stravovať, schudnúť na optimálnu váhu a podporiť oplodnenie.

2. Online program v tehotenstve. Naučíme Vás správnemu stravovaniu v 1., 2. a 3. trimesteri tak, aby ste v tomto krásnom období života ženy zabezpečili všetky potrebné látky pre vývoj vášho dieťatka aj uspokojili potreby mamičky. Správnym stravovaním prekonáte ranné nevoľnosti, chuť na sladké, veľkú chuť jesť vo večerných alebo nočných hodinách a nebudete zbytočne naberať kilá, ktorá sa po pôrode ťažko zhadzujú.

tehotenstvo a chudnutie

Schudnete zdravo a účinne aj po pôrode

3. Pre mamičky po pôrode, ktoré chcú schudnúť, je určený Program chudnutie po pôrode. Správnym stravovaním po pôrode predídete popôrodnej depresii a zároveň poskytnete dieťatku tú najlepšiu starostlivosť pri dojčení.

Po ukončení dôjčenia Vám pomôžeme rýchlejšie sa vrátiť k pôvodnej váhe a poskytneme Vám informácie o správnom stravovaní.  Chudnutie je samozrejme možné len ak už nedojčíte.

schudnutie po pôrode

Prajte si chudnutie ako darček

Urobte pre seba a pre svoje dieťa maximum! Veď čo je dôležitejšie, než zdravie Vás oboch?

Náš TIP! Ak váhate, dohodnite sa s budúcimi starými rodičmi, partnerom aj ďalšími príbuznými. Môžu Vám zaplatiť účasť v programe ako súčasť „darčeka pre bábätko“ alebo „darčeka pre mamičku“. Je to určite lepšie, ako keď si po pôrode musíte vymeniť celý šatník oblečenia a snažiť sa zhodiť 25 kg namiesto prirodzených 10 – 15 kg.

Sme tu pre Vás!

Petra Pavuková
Som expertka na zdravú výživu, redukciu hmotnosti a vášnivá cestovateľka. Odborne Vám pomôžem zbaviť sa nezdravých návykov a dosiahnuť ideálnu hmotnosť, aby ste si mohli s ľahkosťou užívať život, ktorý si zaslúžite. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre