Chcem schudnúť a nepribrať. Ako začať?

Už ste si niekedy po postavení sa na váhu povedali: „ Keby mi ešte tak tri kilá išli dole …“ a s povzdychnutím si uvedomili, že je to vlastne len priane a prijali fakt, že to nejde ani udržať nie to ešte trošku schudnúť. Mávli ste nad tým rukou, a nechali to tak.

Už ste si niekedy povedali, keby to tak šlo? Práve ste zistili, že sa už nevojdete pohodlne do svojho obľúbeného oblečenia a ručicka na váhe stojí alebo stúpa. A Vy začínate pociťovať túžbu k zmene. Chcete sa vo svojom tele cítiť lepšie a ľahšie. Hlavou Vám blysne myšlienka:

„Chcem schudnúť“. Lenže AKO?

Možno už máte vyskúšaných niekoľko diét. Síce schudnete, ale dlhodobo sa Vám nedarí udržať si svojou ideálnu váhu, s ktorou by ste boli spokojní? Stopli ste sa v procese chudnutia a neviete sa pohnúť z miesta ďalej. Chcete, ale neviete ako?

Raz mi prišla správa od klientky Janky: „Všetky režimy som porušila. Nemám pohyb, veľmi zle v noci spím, pijem málo vody a nedodržiavam dohodnuté jedenie. Píšem Vám to tak ako to je. Stojím na váhe. Normálne, niekde v tom kotvím a neviem sa odraziť. Chcela by som sa pohnúť ďalej, ale neviem ako.“

Poznáte ten pocit? Chcete sa odraziť, jednoducho začať, ale nejde to. Prečo? Dá sa to nejako nakopnúť?

Každý deň máme priania, ale väčšinu z nich zametieme pod koberec alebo necháme rozplynúť. Odkladáme svoje sny na neskôr a máme pocit, že TO SA NEDÁ.

Čo ak je to možné a Vy to zvládnete?

Pokiaľ svoje pocity a sny nechávate v štádiu „keby sa dalo … chcel/a by som …“ zastávate prakticky rolu obete, ktorej sa v živote veci samé dejú, namiesto toho, aby ste vedeli, že Vy ste tvorca a život máte vo vlastných rukách.

Vaša myseľ má obrovskú silu a hneď ako začnete meniť svoj život, zíde sa Vám toto vodítko:

 • 1
  Vy nie ste svojím telom. Vy ste tvorca svojho tela.
 • 2
  Vytvorili ste svoje telo používaním vedomých aj nevedomých myšlienok.
 • 3
  Vaše telo nie je stály objekt, je to meniaci sa proces.
 • 4
  Vaše hmotné telo sa neustále recykluje, takmer všetko sa obnovuje raz ročne (žalúdočná sliznica po 5 dňoch, koža raz za mesiac, pečeň každých 6 týždňov).
 • 5
  Konštantne meníte aktivitu svojich génov signálmi vyslanými Vašimi myšlienkami, emóciami a správaním.

Vidíte čo dokážete? Dokážete sa neustále meniť. Vy dokážete ovplyvniť či sa obnovíte smerom zdraviu a prirodzenej hmotnosti.

Pokiaľ má Vaša myseľ takú moc, prečo sa cítite bezradní, keď túžite po zmene? Čo je ten krok?

Je to vedomé rozhodnutie 🙂

Rozhodnutie, že chcem zmenu. Už nechcem byť obeťou, ale som tvorcom svojho tela aj zdravia. Od dnes preberám zodpovednosť za seba aj svoj stav, svoje telo. Tak som sa rozhodol/la práve teraz.

Práve toto rozhodnutie Vám dá silu urobiť zmenu, dodá Vám nápady čo chcete zmeniť a posunie Vás ďalej. Realizácia celej zmeny schudnutia nie je jednoduchá, ale dá sa urobiť krok za krokom >>

Ale vďaka vedomému rozhodnutiu pre zmenu zrazu uvidíte vlastnú cestu a všetko čo chcete zmeniť.

Tak to skúste aj Vy!

Začnite maličkosťami. Napríklad jednou zmenou za týždeň. Aby sa Vaša túžba z „CHCEL/A BY SOM“ stala rozhodnutím „IDEM DO TOHO“. A choďte do toho!

Bola by veľká škoda keby ste svoje sny a túžby nechávali len tak na neurčito. Žijeme len raz a odkladať radosť, zdravie a skvelý pocit zo seba je obrovská premárnená príležitosť.

Máte na to! Tak prekonajte svoje strachy a lenivosť a vezmite zodpovednosť za svoj život do vlastných rúk.

Ak ešte stále váhate, vedzte že nič nemusíte urobiť. Najhoršie, čo sa Vám môže stať je, že:

 • 1
  Ostanete tam kde ste teraz.
 • 2
  Telesná hmotnosť bude stáť, alebo pôjde hore.
 • 3
  Necháte sa ovládať pokušením a opäť podľahnete.
 • 4
  Poviete si: "No a čo? Veď to aj tak robím celý čas.
 • 5
  Budete si iba priať to zmeniť, ale zmena reálne nepríde.

Je toto však naozaj to, po čom túžite? Dobrá správa je, že to môžete už dnes zmeniť. 🙂

 • Žite svoj život NAPLNO a prevezmite ho do vlastných rúk.
 • Zmeňte svoje túžby "chcel/a by som" a na plány "IDEM DO TOHO!"
 • Nestrácajte ani deň z Vášho drahocenného života a začnite UŽ DNES!

 

 

PS: Pre efektívne nakopnutie sa (aj pre lenivých 🙂 ), bez strachu zo zmien a opustenia starých zvyklostí KLIKNITE SEM >>

Petra Pavuková
Som expertka na zdravú výživu, redukciu hmotnosti a vášnivá cestovateľka. Odborne Vám pomôžem zbaviť sa nezdravých návykov a dosiahnuť ideálnu hmotnosť, aby ste si mohli s ľahkosťou užívať život, ktorý si zaslúžite. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre