Ako schudnúť 9 kilogramov za 8 týždňov

„Vieš čo, ono to stále boli také tie márne pokusy, že skúsim viac cvičiť, možno prestanem jesť pečivo alebo jednoducho vynechám tu večeru a uvidím, čo bude…“ Poznáte to?

Mirka je mamičkou 2 detí, ktorá sa snažila po pôrode sama schudnúť prebytočné kilogramy. Poznáme ten pocit, keď to nejde… 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

 

Pre všetkých, ktorí radšej čítajú ako pozerajú video, prikladám náš rozhovor prepísaný do textu. 🙂

Rozhovor s Mirkou o chudnutí

Petra: Krásny dobrý deň, moje meno je Petra Pavuková. Som nutricionistka a expertka na chudnutie. Chcela by som dnes privítať moju spokojnú klientku, ktorá absolvovala program Bohyňa zdravia a štíhlosti. Mirka, ahoj.

Mirka: Ahoj.

Petra: Ako sa máš?

Mirka: Ďakujem, dobre.

Petra: Poprosím ťa, trošku sa predstav našim poslucháčom. Kto si a čo robíš?

Mirka: Mám 33 rokov, volám sa Mirka, mám 2 deti. Momentálne som na materskej dovolenke s druhým dieťatkom a to mi vypĺňa všetok môj voľný čas.

Petra: Mirka, predtým než si ma oslovila a vstúpila si do programu Bohyňa zdravia a štíhlosti, tak si bojovala s prebytočnými kilogramami.

Mirka: Áno.

Petra: Kilá, kotré sa ti po prvom pôrode nabaľovali na ten ďalší a tak ďalej.

Mirka: Áno, áno.

Chudnutie na vlastnú päsť

Petra: Skúšala si aj sama nejako schudnúť?

Mirka: Vieš čo, ono to stále boli možno také tie márne pokusy, že skúsim viac cvičiť, možno prestanem jesť pečivo alebo jednoducho vynechám tu večeru a uvidím, čo bude. Ale stále to stroskotalo pri tom, že to skúsim alebo som to možno skúsila pár dní a bolo to fuč. Čiže išlo iba o to, že som sa nevedela naštartovať a dotiahnuť to do nejakého cieľa. A môžem si to rozprávať koľko chcem, ale nikdy som sa k tomu nedopracovala.

chudnutie na vlastnu past

Petra: Aj sa ti podarilo nejaké kilá schudnúť alebo to bolo len o nejakých pokusoch, pri ktorých k žiadnej redukcii nedošlo ?

Mirka: Vieš čo, áno… Áno, schudla som. Boli to možno také 2 kilá maximálne s tým, že potom som to zase nechala tak, lebo som sa uspokojila a tie kilá prišli naspäť. Ono po pôrode išli kilá dole ale nejaké tie 4, 4-5 kíl ostávalo stále tam. Stabilných. Navyše.

Petra: A prečo sa ti nepodarilo vlastne zredukovať viac? Prečo to ostalo iba pri tých 2 kilách?

Mirka: Lebo tam nebola tá pevná vôľa a niečo nastavené tak, aby to fungovalo celý čas, nie iba chvíľkovo.

Petra: Čiže chýbal ti nejaký ten ucelenejší systém, ktorý by ťa previedol krok za krokom k tomu, aby celá tá redukcia prešla.

Mirka: Určite išlo o to. Áno. Takže som hľadala a našla. Teba.

Chudnutie pod odborným dohľadom

Petra: Skús nám popísať, Mirka, čo ťa vlastne viedlo k tomu, že si oslovila práve mňa s chudnutím?

Mirka: Čo ma viedlo k tomu? Viedlo ma k tomu, že nielen to, že ťa osobne poznám a v tomto ti verím ale tým, že sledujem aj tvoju facebookovú stránku a vidím tie výsledky a verím tomu, že určite každý človek, ktorý by sa do toho dal, tak by to dokončil tak úspešne ako tí ostatní všetci, čo sú tam.

Petra: Videla si výsledky?

Mirka: Videla som výsledky a na základe toho som si povedala, áno, chcem.

Petra: Ty prakticky aj poznáš nejaké klientky, ktoré prešli programom Bohyňa zdravia a štíhlosti a poznáš ich aj osobne. Videla si, že to funguje.

Mirka: Áno.

Petra: Tak si sa rozhodla.

Mirka: Áno. Na základe tých výsledkov, ktoré som videla u ostatných, som sa rozhodla aj pre seba.

Petra: Výborne. Skús nám teraz povedať, aké výsledky sa ti podarilo dosiahnuť v tomto programe?

Skúsenosti s online programom Bohyňa

Mirka: Tak mojím cieľom bolo schudnúť 7 kíl. Podarilo sa mi 9. Je to 9, niekedy 10. Tie kilá si udržiavam aj dva mesiace po ukončení programu. Čiže dostala som sa do fázy, kedy viem, čo jem, viem kedy jem a pomedzi to cvičím. Čo je hlavne bonusom tohto programu. Veľkým bonusom. Všetko to bolo viac-menej o tej strave.

ako schudnut 9 kg

Petra: Aký dlhý čas ti trvalo, aby si celým tým procesom prešla a dosiahla úbytok, tých 9 kilogramov?

Mirka: No, povedala som si, že program, ktorý práve absolvujem, budem dodržiavať určite tých 8 týždňov striktne a po tých 8 týždňoch už len vlastne na základe vedomostí, ktoré som získala za tých 8 týždňov fungujem ďalej, pokračujem. Čiže za tých 8 týždňov som tých 9 kíl dala dole. Bez problémov v podstate.

Čas na chudnutie

Petra: Bolo to náročné? Tých 8 týždňov?

Mirka: Nie. Bolo to náročné možno z toho hľadiska, že trebalo tú stravu pripravovať. Trebalo pripraviť desiatu, obed, večeru a keďže mám malé dieťatko, pripravovala som aj jej, samostatne. Samozrejme aj druhému dieťaťu a manželovi. Keďže nie všetko on má rád, takže pre mňa bolo náročné možno len tá príprava jedla. Časovo. Nie, čo sa týka zručnosti, ale časovo. Takže to bolo dôležité.

Petra: Dalo sa to zvládnuť?

Mirka: Dalo. Jasné, že dalo.

bohyna zdravia a stihlosti

Petra: Výborne. Čo vlastne okrem tej prípravy jedál ešte bolo také dôležité, čomu si musela venovať čas každý deň?

Mirka: Dôležité bolo to, nájsť si presný časový harmonogram. Určiť si, kedy a kde budem cvičiť, ako do toho skĺbim to varenie a fakt bolo to iba o tom, naozaj dodržať ten čas. Vedela som, kedy dcérka spí, kedy môžem, kedy mám na to čas, chuť a tak som to vedela skĺbiť a spojiť.

Ako to funguje?

Petra: Keď si celým tým procesom prešla – tými celými 8 týždňami, kde sa každý týždeň v danom programe preberá iná téma. Vprvom týždni programu sa jedná o určenie si cieľa, koľko chcete schudnúť a ako to chceme dosiahnuť, vytvoriť si nejaký harmonogram dňa. Potom sa preberá téma stravovanie, cvičenie, sebaláska, meditácia, spánok, pitný režim a všetky tie časti, ktoré patria do toho aby tá redukcia bola úspešná. Povedz nám, koľko času denne ti zabralo to všetko v tom programe, aby si išla tak, ako si mala. Koľko času denne si tomu venovala?

Mirka: Vieš čo, zo začiatku to možno bolo o tom, nájsť si správnu chvíľu, kedy sa tomu chceš venovať a zhruba to bolo, môžem povedať  nejakých 20-30 minút denne. Okrem toho cvičenia samozrejme a príprava jedla.

Petra: Výborne. Tým, že program je nastavený tak, že môžeš s ním pracovať kedykoľvek chceš, tak si si mohla sama vybrať, či to bude ráno, či to bude poobede, či to bude večer.

Mirka: Áno, áno.

Petra: Alebo keď si v tom týždni nemala čas, kedy si ten program otvoriť a s ním pracovať, mohla si to nechať aj na ten víkend, kedy si vlastne dobehla tie dané kroky.

Mirka: Víkend u mňa neprichádzal do úvahy. Vtedy sme celá rodina doma, tak som ten čas venovala rodine, ale behom týždňa som si to vedela tak rozdeliť, aby to fungovalo.

Udržanie váhy po ukončení chudnutia

Petra: Keď si prešla celých tých 8 týždňov a dosiahla si svoj cieľ, tak dnes sú to 2 mesiace po ukončení programu.

Mirka: Áno.

Petra: Ako si na tom s váhou? Oproti tomu, keď si tých 8 týždňov skončila a dnes po tých 2 mesiacoch?

Mirka: No, váha je v podstate fajn, veľmi fajn. 9 kíl si udržiavam a kolíše mi to pol kila hore-dole. Ale je to tým, každý vieme, aký máme deň, máme dobrý deň, zlý deň. Takže je to iba o tom. Váhu si udržiavam bez problémov ďalej.

Petra: Čiže nenastal u teba žiadny jojo efekt?

Mirka: Nie, nie, dokonca aj keď sa priznám, keď je toho cvičenia menej, tak žiadny jojo efekt nenastal.

chudnutie 9 kg ako

Petra: Ďakujem Mirka, veľmi pekne za rozhovor.

Mirka: Za málo.

Pozvánka do programu Bohyňa

Petra: Aj za pozvanie. Tak prešli sme si ako program Bohyňa zdravia a štíhlosti vyzerá, aký je z časového hľadiska dlhý a čo sa týka aj cieľov, ktoré je možné v tomto programe dodržať, aj vlastne tých výsledkov, ktoré je možné si udržať aj po ukončení programu. Takže ďakujem veľmi pekne Mirka, že sme dnes spravili takýto rozhovor.

Mirka: Aj ja ďakujem.

Petra: No a otázka je, kto sa ešte k nám pridá do programu Bohyňa zdravia a štíhlosti. Kto chce opäť o 8 týždňov dosiahnuť takéto výsledky. 7-9 kilogramov nie je problém, takže budeme sa tešiť na ďalšie členky, ktoré sa k nám pridajú.

Mirka: Odporúčame.

Petra: Odporúčame a pozývame všetky dámy k nám do online programu Bohyňa zdravia a štíhlosti! KLIK >>

 Prišiel čas zmeniť svoje sny na plány a vydať sa na cestu Bohyne zdravia a štíhlosti >>

Petra Pavuková
Som expertka na zdravú výživu, redukciu hmotnosti a vášnivá cestovateľka. Odborne Vám pomôžem zbaviť sa nezdravých návykov a dosiahnuť ideálnu hmotnosť, aby ste si mohli s ľahkosťou užívať život, ktorý si zaslúžite. Môj príbeh si prečítajte tu >>
Komentáre